ÖZEL | Hakan Çalhanoğlu’dan Vincenzo Montella’ya destek! ‘Ülkem için ağladım’

A Milli Takımımız’ın Hollanda’ya mağlup olarak, EURO 2024’e çeyrek finalde veda ettiği karşılaşmadan sonra sahadaki futbolculardan, teknik ekibe; tribünlerdeki taraftarlardan, ekran başındaki milyonlara kadar herkes çok üzgündü. Ancak kaptan Hakan Çalhanoğlu’nun soyunma odasına doğru giderken döktüğü gözyaşları yaşanan hayal kırıklığının adeta simgesi oldu.

Hakan, Berlin Olimpiyat Stadı’nda oynanan tarihi karşılaşmanın ardından Milliyet’e sıcağı sıcağına çok özel açıklamalarda bulundu.

‘ÇOK ÇALIŞTIM, ÇOK ÇABALADIM’

Gözyaşları çok konuşulan ay-yıldızlı futbolcu, “Ben zaten genel olarak duygusal bir insanım. Sahada da her zaman ülkemi düşünerek hareket ederim. Bu turnuvada da ülkemin en iyi yere gelmesini istedim. Takım kaptanı olarak sahada çok çalıştım, çok çabaladım, elimden geleni yaptım. Duygusal olmama rağmen ben genelde ağlamam ama konu ülke olunca işler biraz farklı oluyor. Bu yüzden maçtan sonra gözyaşlarımı tutamadım” diye konuştu.

“İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”

Hakan Çalhanoğlu’na Teknik Direktör Vincenzo Montella ile ilgili düşüncelerini de sorduk.

İtalyan teknik adama destek veren ay-yıldızlı futbolcu, “Hocamız bizi buraya kadar getirdi, önemli işler başardı. Herkes kendi fikrini, kendi düşüncesini paylaşacaktır ama takım arkadaşlarım, ben ve takımdaki ekipler hocamıza güveniyoruz. Hocamıza ve ekibine şimdiye kadar yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Selçuk Şahin hocamıza, yardımcı hocalarımıza da teşekkür ediyoruz. Herkes çok iyi çalıştı. Buradan ders çıkararak yeni turnuvalara gideceğiz. Ben bu takıma çok güveniyorum. Sonuçta genç bir takımız. Daha iyi işler yapacağımıza eminim” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x